Muzeji za 10

Inicijativa muzeja širom Srbije da se okupe u zajedničkoj akciji promovisanja kulturnog blaga naše zemlje četvrti put zaredom održaće se ove godine od 14. do 20. maja. Manifestacijom “Muzeji za 10” obeležiće se Nacionalna nedelja muzeja, Međunarodni dan muzeja i Evropska noć muzeja.

Tokom trajanja manifestacije MUZEJI ZA 10 u Zavičajnom muzeju Paraćin možete videti:

14-20. maja 10-22h STALNA POSTAVKA

14. maja u 19h SPORTSKI DUH PARAĆINA – Izložba

14-18. maja 10-17h MALI ARHEOLOZI – Radionica za decu

15. maja u 18h SRBI PRE ADAMA I POSLE NJEGA – Istorija i pseudo istorija Predavanje profesora dr Radivoja Radića

15. maja u 20h MARKO KRALJEVIĆ – između epa i istorije, predavanje mr Marka Aleksića

16. maja u 18h SREDNJEVEKOVNO NASLEĐE PARAKINOVOG BRODA – Izložba u Gimnaziji Paraćin.

17. maja u 19h ARHEOLOŠKO NASLEĐE PARAĆINA Prezentacija mr Vesna Vučković i dr Vojislava Filipovića

18. maja u 19h UMETNOST GRAVIRANJA NA STAKLU – Izložba radova Milana Stefanovića Laneta Izložba radova Milana Stankovića Laneta

19-20 maja 11-15h ISTORIJSKI RAZVOJ PISMA OD NAJRANIJE ISTORIJE DO DANAŠNJIH MODERNIH FONTOVA Kaligrafska radionica za učenike srednjih škola

19. maja do 01h NOĆ MUZEJA