[section bgcolor=“#ffffff“ padding=“1px 0 1px 0″]

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Prilog RTSa sa otvaranja izložbe povodom 10 godina od poplava ... DetaljnijeManje

(D)oživi srednjovekovni Petrus.

Skeniranjem QR koda, otvorićete trodimenzionalni model manastira u Petruškoj oblasti

#medieval #heritage #petrus #muzej #muzejparacin

(D)oživi srednjovekovni Petrus.

#medieval #heritage #petrus #muzej #muzejparacinImage attachment

www.youtube.com/watch?v=PAf-Ejhljzs

Изложбу "Традиција вашара у Србији" можете погледати до краја јула у галерији Завичајног музеја "Параћин".

Video image

Komentariši na FB

У галеријском простору Завичајног музеја Параћин, отворена је изложба „Традиција вашара у Србији”. Изложба је настала као продукт рада осамнаест музеја у Србији, а на челу пројекта испред Музејског друштва Србије била је Снежана Шапоњић - Ашанин, етнолог Народног музеја у Чачку, која је отворила изложбу. Заинтересовани грађани ће изложбу моћи да погледају до краја Јула, сваким радним даном од 8 до 20 часова. ... DetaljnijeManje

Завичајни музеј "Параћин" Вас позива на отварање аутентичне изложбе „Традиција вашара у Србији”, 28. јуна са почетком од 13 часова.

На изложби ће бити представљен разноврстан архивски материјал настао од средине 20. века до данас, а који открива особености народног живота и колективних манифестација.

Изложба „Традиција вашара у Србији” расветљава широј јавности непознат аспект вашара и његову симболичку функцију која данас укључује и савремене феномене потрошачке културе, хиперпродукцију, продор индустријске робе и савремене музике.

Аутор изложбе је Етнолошка секција Музејског друштва Србије, а изложба је настала са идејом да се део оригиналне грађе обједини и прикаже најширој јавности, као и да се покаже вредна пракса заједничког рада у области презентације културног наслеђа музеја широм земље.
... DetaljnijeManje

Завичајни музеј Параћин Вас позива на отварање аутентичне изложбе „Традиција вашара у Србији”, 28. јуна са почетком од 13 часова.

Komentariši na FB

Congratulations Steffi.

Višedecenijska istraživanja mladje neolitskog naselja na lokalitetu Motel Slatina dala su obilje pokretnih nalaza. Analizom dela pronadjenih predmeta rekonstrusana je društveno-ekonomska organizacija ove vinčanske zajednice. www.novosti.rs/reportaze/vesti/1372942/paracinske-zanatlije-5400-godine-pre-nove-ere-nova-otkrica... ... DetaljnijeManje

Otvorena je izložba fotografija Bojana Petrovića “Crne vode Crnice” na platou ispred amfiteatra i zgrade @risc_paracin ... DetaljnijeManje